23.02.2017. Lądowanie LPR – Mikstat

W godzinach przedpołudniowych mogliśmy zauważyć niespotykane do tej pory w naszym mieście lądowanie LPR (lotniczego pogotowia ratunkowego). Bazy LPR w Polsce noszą nazwę HEMS (ang. Helicopter Emergency Medical Service, pol. Śmigłowcowa Służba Ratownictwa Medycznego). Obecnie LPR dysponuje 21 bazami stałymi i 1 czasową. Jedna z baz znajduje się na terenie lotniska Michałków.18 listopada 2016 roku odbyła się oficjalna inauguracja dyżuru załogi Śmigłowcowej Służby Ratownictwa Medycznego w Ostrowie Wielkopolskim z siedzibą filii LPR na lotnisku Michałków. Baza w Ostrowie Wielkopolskim jest jedną z czterech, których utworzenie zapowiedziano po zakupie w 2015 roku nowych śmigłowców EC135[3]. Załogi dyżurują codziennie od wschodu do zachodu słońca (jednak nie wcześniej niż od godziny 7 i nie dłużej niż do godziny 20) (VFR dzień). Skład załogi śmigłowca ratunkowego to pilot, ratownik medyczny/pielęgniarz i lekarzRatownik 21.

Informacje ze strony: Lotnisko Ostrów Wielkopolski-Michałków


  • Facebook
  • RSS
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.